Albína Goretkiová v reprezentaci WU15

V minulém týdnu se uskutečnil přípravný kemp reprezentace WU15, jehož součástí byly dvě přípravná utkání s Polskem.

Velkou radost nám udělala naše hráčka Albína Goretkiová, která se objevila v nominaci a dokonce v obou zápasech vstřelila gól.

Nominace zde.

V prvním měření sil české reprezentace s Polskem poslala svěřenkyně trenérky Evy Šmeralové do vedení ve 29. minutě Goretkiová a deset minut po změně stran zvýšila vedení střídající Miculyčová.

Polsku se podařilo snížit v 70. minutě díky Maciejkové, v nastaveném čase pak vyrovnala Posiewková. Odvetu sehrají oba soupeři v polském Walbrzychu v neděli od 11 hodin.

„Začala nám nová etapa reprezentace do 15 let, poprvé v historii jsme složili tým z jednoho ročníku a podobně bychom chtěli pokračovat i v dalších letech. Je zde mnoho zajímavých hráček, v porovnání s minulými lety je v tomto ročníku jak kvantita, tak i vyšší kvalita. Vidím za tím dlouhodobou práci v ženské kopané a zkvalitnění práce v klubech v souvislosti s klubovými šéftrenéry,” uvedla trenérka Eva Šmeralová.

„Do utkání jsme šly s taktikou kombinační hry a postupným přechodem do útoku. Hráčky mě mile překvapily a plnily pokyny. Vypracovaly jsme si pět velkých šancí, kdybychom je proměnily, obrázek utkání by byl jiný. Je potřeba, aby se hráčky zklidnily v koncovce a ve vyšších kategoriích jsme pak s proměňováním šancí neměly takové problémy. Druhý poločas byl odlišný, prostřídaly jsme, aby si zahrály všechny hráčky, ale než se dostaly do tempa, hru to ovlivnilo. Obdržené branky v závěru mě mrzí hlavně z pohledu hráček, za první poločas jsme si výhru určitě zasloužily. Celkově jsem spokojená s nasazením, dařil se nám i první dotek, herní činnosti jednotlivce jsou na lepší úrovni než v minulých letech, což je pro nás všechny velká výzva, tyto hráčky rozvíjet, abychom měly ve vyšších kategoriích úspěch. Velká pochvala patří hráčkám i za důraz v osobních soubojích, což bývala naše slabá stránka, ale dnes jsme Polky v tomto ohledu a ve hře jedna na jednu jednoznačně přehrály,” hodnotila samotný duel česká trenérka.

Mezinárodní přípravné utkání

ČR WU15 – Polsko WU15 2:2 (1:0)

Branky: 29. Goretkiová, 50. Miculyčová – 70. Maciejková, 80.+1 Posiewková
Sestava ČR: Kroulíková (80. Fraňková) – Hamplová (41. Zikmundová), Polášková (41. Skálová), Pavlíčková (60. Šottová), Němcová – Bendová – Pyclíková (60. Friedrichová), Goretkiová (50. Fišerová), Janíková, Freislerová (60. Kostohryzová) – Šťastná (41. Miculyčová)

V odvetném utkání pak fotbalistky podlehly Polsku na jeho půdě 1:3, o jediný český zásah se postarala Goretkiová.

Domácí Polsko šlo do vedení po devatenácti minutách hry, když se prosadila Czarnecká. Češky dokázaly snížit díky trefě Goretkiové, ale téměř vzápětí svoji druhou brankou vrátila vedení soupeřkám Czarnecká. Po změně stran se dlouho stav utkání neměnil, až v závěru na konečných 3:1 upravila Posiewková.

„Oproti prvnímu utkání jsme v úvodním dějství prohrávaly všechny osobní souboje a těžko jsme se dostávaly do hry. Po změně stran jsme změnily rozestavení a přineslo nám to vypracování více brankových šancí, ale opět jsme doplatily na jejich proměňování. Zasloužily jsme si lepší výsledek, ale musíme zapracovat na koncovce a fyzické kondici. Za přístup bych hráčkám chtěla poděkovat a těším se na další spolupráci s nimi,“ konstatovala po druhém utkání trenérka Eva Šmeralová.

Polsko WU15 – ČR WU15 3:1 (2:1)

Branky: 19. a 35. Czarnecká, 79. Posiewková – 33. Goretkiová
Sestava ČR: Fraňková – Hamplová (50. Pyclíková), Pavlíčková (60. Friedrichová), Skálová (60. Šottová), Němcová (41. Polášková) – Bendová – Miculyčová (25. Zikmundová), Goretkiová, Janíková (25. Kostohryzová), Freislerová – Štastná (65. Fišerová)