Tomáš Ujfaluši na návštěvě v RFA

Patron reprezentace do 20 let Tomáš Ujfaluši v pondělí navštívil Základní školu Máj I v Českých Budějovicích, do níž mimo jiné docházejí členové jihočeské Regionální fotbalové Akademie. Diskutovat s bývalým reprezentačním obráncem přišlo na 80 žáků 6. až 9. tříd.

Reprezentační výběr do 20 let má sice nabitý program, v pondělí totiž domácím duelem Elite League proti Nizozemsku uzavírá březnový sraz, ale patron týmu Tomáš Ujfaluši si našel čas, aby mohl akademiky navštívit a podiskutovat s nimi.

„Tyhle otevřené diskuze mě baví, děti se vždycky umí upřímně zeptat,“ těšil se Ujfaluši na návštěvu Základní školy Máj I v Českých Budějovicích.

V její tělocvičně se sešlo na 80 žáků 6. až 9. tříd včetně členů jihočeské Regionální fotbalové Akademie. Nejen oni byli zvědaví a Tomáše Ujfalušiho se během volné hodiny mezi vyučováním vyptávali na jeho reprezentační kariéru i angažmá v zahraničních klubech.

„Kde byly nejtěžší tréninky?“ zněl jeden z dotazů publika. „V Itálii. Všechno se tam přísně hlídalo, tam jsem poznal skutečně profesionální fotbal,“ zavzpomínal Tomáš Ujfaluši, který v Serii A v barvách Fiorentiny odehrál 123 utkání.

Po diskuzi se bývalý reprezentační obránce řadě žáků zvěčnil podpisem a společnou fotografií. Od 17 hodin už bude sedět na lavičce realizačního týmu reprezentace do 20 let, kterou v Českých Budějovicích čeká střet s Nizozemskem.