Hráči RFA navštívili Pavla Nedvěda a zažili Juventus

Osmička hráčů z Regionálních fotbalových Akademií si užila nevšední zážitek. Odměnou za úspěch v olympiádě v anglickém jazyce jim bylo setkání s Pavlem Nedvědem, návštěva muzea a stadionu Juventusu a exkluzivní místa na duelu Serie A mezi turínskou „starou dámou“ a Udinese.

„Na zápas. Na Pavla Nedvěda. Na Cristiana Ronalda,“ chrlili ze sebe vítězové loňské olympiády v anglickém jazyce, na co se nejvíc těší, krátce po příletu do Itálie.

V Turíně strávili necelé tři dny plné životních zážitků. Nabitý program začal akademikům v pátek 8. března dopoledne. V muzeu Juventusu se setkali s Pavlem Nedvědem, který jim expozici ukázal spolu s anglicky mluvícím průvodcem. O to silnější měli dojem, když se s nimi ikona českého fotbalu vyfotila u svého Zlatého míče, který je v muzeu vystaven.

Osmička hráčů však nebyla jedinou skupinkou, jíž se současný viceprezident Juventusu věnoval. Zdravil se s dalšími návštěvníky muzea, fotografoval se s nimi, podepisoval se jim. A nikoho neodmítl.

Až prohlídka samotného stadionu byla klidnější, protože útroby Allianz Stadium patřily jen akademikům. Za pár hodin už přitom těmito prostory procházeli Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala a další hvězdy světového fotbalu.

Hráči Regionálních fotbalových Akademií večer sledovali jejich kouzla na trávníku z exkluzivních míst. I když u Cristiana Ronalda jen při rozcvičce. Trenér Juventusu Massimiliano Allegri totiž pětinásobného vítěze Zlatého míče pošetřil na úterní odvetu Ligy mistrů proti Atlétiku Madrid a portugalský reprezentant sledoval zápas proti Udinese ze stejné vzdálenosti od hrací plochy jako akademici. „Sedíme ve stejné řadě jako Ronaldo,“ usmívali se.

Absence nejatraktivnějšího jména současného fotbalu jim ale tolik nevadila. Viděli pět branek, nasáli atmosféru Serie A a hlavně zažili Juventus po boku jedné z jeho ikon. A vstřebávali to ještě druhý den, kdy se z Itálie vraceli domů.

Videoreportáž z Turína se objeví v dubnovém vydání magazínu Můj fotbal na ČT sport.