RFA podnikají kroky k finalizaci výběrů pro příští školní rok

Regionální fotbalové Akademie (RFA) mají v úvodu nového kalendářního roku nabitý program. Po zimních soustředěních v horských střediscích podnikají RFA kroky v procesu finalizace výběrů pro příští školní rok 2019/20.

Podrobný program RFA Jihočeského kraje

úterý 26.2.2019 – 15:30 – 17:00…UMT Hluboká nad Vltavou – výběr hráčů z regionálních tréninků (mimo SpSM)

středa 13.3.2019 – 15:30 – 17:00…UMT Hluboká nad Vltavou – výběr hráčů z regionálních tréninků (mimo SpSM) a výběr hráčů z klubů se statusem SpSM

středa 20.3.2019 – 15:30 – 17:00…UMT Hluboká nad Vltavou – předfinální výběr hráčů z předchozích výběrových tréninků

úterý 2.4.2019 – Den otevřených dveří RFA Jihočeského kraje – pouze pro vybrané hráče pro příští školní rok

Nejpozději na konci května už totiž školy musí znát jména nanejvýš 200 hráčů ročníku 2006 do 14 let, kteří od září nastoupí do systému Regionálních fotbalových Akademií po celé České republice.

Na jaře tak probíhá proces finalizace výběrů. RFA během něj organizují otevřené regionální tréninky, které jsou v daných krajích přístupné pro všechny hráče ve stanoveném věkovém limitu.

Během otevřených regionálních tréninků se tvoří užší výběry a rodiče vytipovaných hráčů jsou následně zváni na semináře organizované Fotbalovou asociací České republiky ve spolupráci s členy jednotlivých RFA. Na nich jsou od února do dubna rodiče seznamováni s chodem a fungováním akademií.

Širší výběr hráčů navíc absolvuje ve stejném období několik společných tréninků a finální výběrový kemp.

Do Akademií jsou vybíráni hráči nejen na základě svých fotbalových dovedností, ale zároveň i charakterových vlastností, mentální odolnosti a dalších klíčových atributů důležitých pro potenciální profesionální kariéru.

Aktuální dění ve všech osmi Regionálních fotbalových Akademiích můžete sledovat na jejich webových stránkách a sociálních sítích.